Novinky ze světa MMA

BlueBoard.cz

.: MMA gym HK

Mixed Martial Arts & Brazilian Jiu Jitsu Gym

O nás
V MMA gymu se věnujeme výuce MMA a BJJ. Cílem je předávat technické dovednosti a zkušenosti tak, aby atleti neměli v hlavě zmatek z tisíce různých technik, ale jde především o koncept, který zahrnuje postup od základních technik k složitějším, kombinace, kondice, obratnost, silový tréning, postupně od úplného začátečníka až po profi zápasníka. Dobrá atmosféra při tréningu vede k lepšímu rozvoji atleta a získání pozitivní energie, což vede k optimismu a k lepším výsledkům v tréningu, a pomáhá i v osobním životě člověku zvládat nelehké situace.

Brazilské Jiu Jitsu
Bojové umění, sebeobrana a sport dohromady, kde techniky jsou založeny na principu přinucení soupeře vzdát zápas za pomocí různorodých pák , škrcení, držení, zámků. Cvičí se v kimonu, ale i bez kimona. BJJ se zaměřuje na boj na zemi. BJJ má širokou škálu technik při jejichž použití se dá boj přirovnat k šachové partii. BJJ pro svou všestranost a bezpečnost je vhodné i pro děti.

MMA
Mixed Martial Arts (smíšená bojová umění) začala v podobě soutěží "boje bez pravidel" Vale Tudo, které se staly populární v Brazílii od poloviny 20. let minulého století. Sport se dostal do popředí v mezinárodním měřítku v roce 1993 prostřednictvím největší MMA oranizace na světě Ultimate Fighting Championship (UFC), kde Česká republika má úspěšného MMA atleta Karla Vemolu.

Jádro MMA tvoří koncepce tří bojových disciplín: boj ve stoje, v klinchi, boj na zemi. Koncepce tréningu MMA je klást rovnocenný důraz na všechny tři výše zmíněné strategie. To co dělá z MMA tak výjmečný bojový sport je nejen jeho komplexnost, ale především splynutí těchto tří strategií.

Proč trénovat MMA/BJJ?
1. Praktický způsob boje a sebeobrany.
2. Možnost účasnit se jak amatérských tak i profi zápasů doma a v zahraničí.
3. Cítit se stále vitální a plný síly.
4. Zvýšení síly, kloubní pohyblivosti, obratnosti, zlepšení kardiovaskulárního oběhu.
5. Zlepšení odolnosti organismu, lepší regenerace při poranění v různých sportech.

Tréningy
Tréningy probíhají ve Fitness Studiu v posilovně Hradec Králové:
http://www.fit-studio.cz/posilovna.html
Neděle 18:00 - 19:30 MMA
Úterý 19:15 - 20:30 BJJ
Čtvrtek 19:15 - 20:30 MMA/BJJ

V případě, že někomu nestačí klasický tréning a chce rychleji a efektivněji postupovat vpřed jak MMA zápasník/BJJ zápasník, může si domluvit soukromou lekci.

Kontakt:
Hlavní instruktor MMA a BJJ
Bohumil Lungrik
email: bohumil.lungrik@hotmail.cz
Tel.: +420 728 245 656
http://www.fit-studio.cz
     
     

© 2008 LUNGRIK.MYSTERIA.CZ, All Rights Reserved.